Pusher (2012)

12 pro

Krutý boj se zácpou

Na úvod musím podotknout, že „Windigem“ Refnem prudce pohrdám, považuji ho za audiovizuálního teroristu a profesionálního nudila a pokud mohu, vyhýbám se mu jako kolonádní obšoust pannám. Z tohoto důvodu nejsem postižen dánským originálem, který je bezesporu pestřejší o nervydrásající, nekonečné záběry kamery do jednoho bodu ve snaze vyjádřit bezbřehé umělecké ambice mistra esoterické nudy. Myslím si, že jeho pouhá produkční účast určitě rymejku jen prospěla.

Jak už název napovídá, film se věnuje problémům se zácpou a jejich řešení. Nejde však o klasickou poruchu peristaltiky střev, jednoduše řešitelnou běžným laxativem. Hlavní hrdina má prostě v prdeli kolík. Stal se totiž vítězem veřejné zakázky na dodávku koksu a ukecal pár balkánců, aby mu dali na fuckturu. Shodou nešťastných náhod  a akcí macešského státu, který sociálně – demokraticky brání svobodnému podnikání, jak jen může, došlo k narušení dodavatelsko – odběratelských vztahů, přičemž zásahem vyšší moci plnění selhalo. Jelikož však náš milý podnikatel opomněl zakotvit tuto podstatnou klauzuli ve smlouvě o dílo, má za prdelí naprosto dokonalého, jugošského mecenáše šňupací kultury, sveřepě rozhodnutého řešit své pohledávky mimolegální cestou a snažícího se tak svého dlužníka minimálně pořádně urazit. Třeba průstřelem kolena nebo tak…

Je to strhující, hnusné, špinavé, tísnivé, prosté jakýchkoliv artových kudrlinek a já bez váhání vytahuju svých všech pět čuráků a kdyby to bezohledný administrátor těchto stránek, kokot jeden, dovolil, neváhal bych sáhnout i po šestém!

Za verbala:

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: